Krajan Pale Ale Piwa codzienne

Ale Krajan English Beer

Ale Krajan English Beer

W ramach ciągłego napieprzania w kubki smakowe muszę czasem robić sobie przerwę. Chcę sobie kupić piwo, które nie będzie ode mnie wymagało skupienia. Z góry wiadomo, że nie zaskoczy mnie ono niczym konkretnym, więc i zawodu nie będzie. Idąc tym tropem zakupiłem Krajana Ale English Beer.

Z etykietki piwo całkiem ładne. Rzuca się w oczy na półeczce pomiędzy innym piwami. Weź mnie, weź mnie. No to wziąłem. Wieczorkiem otworzyłem Krajana i wlałem do szkła. Piana tak wielka jak i bardzo grubo bąbelkowa przez co zniknęła ze szkła nie pozostawiając po sobie śladu. Piwo pachnie lekko kwaskowo i owocowo. Zgodnie z założeniem nic ciekawego, ale zapach nie zwiastował mojego zawodu jakim był smak.

A smak to wzmożona owocowa kwaskowość z zawartością brzydkich „chemicznych?” posmaków. Coś jak sos sojowy? Całość uzupełniona zdecydowanie zbyt dużym nasyceniem piwa spowodowała u mnie dużą zgagę w kilka minut po wypiciu tego piwa. Jeśli nie macie wczuty na odhaczenie kolejnego spróbowanego piwa do notesu, to nie polecam.

 

Browar: Browar Kujawsko – pomorski KRAJAN Nakło nad Notecią

Styl: ale

Wysokość ekstraktu: 14,1

Zawartość alkoholu: 6%

IBU: .

Barwa: Ciemny bursztyn. Klarowne

Temperatura: 8 st

Cena: 4,29 zł (bodajże Stokrotka)

avatar
Napisane przez

Majk