Perun Piwne Freaki Russian Imperial Stout

Perun Kraina Walasa

Perun Kraina Walasa

Dziś o piwie mega dobrym, lecz oblanym wiadrem pomyj z gównoburzy. Jako, że śmieszą mnie burze z niczego, to wspomnijmy o tym tylko z czysto kronikarskiej powinności. Część internetów zesrała się w majtki, że taki RIS to nie RIS. Nie patrząc, że to wciąż świetne piwo, owa część internetów zajęła się czyszczeniem zafajdanych majtek zamiast cieszyć się dobrym piwem.

Piwo ciemne, jak wąsy Wałęsy za czasów przed bolkiem. Piana bujna, jak wąsy Wałęsy z czasów obecnych. Troszkę zbulwersowały mnie grube pęcherze, ale pożyczyłem od synka pieluchę pampersową, więc na legalu i bez stresu mogłem przystąpić do dalszych czynności operacyjnych związanych z degustacją tego piwa. Obfajdanie się, że taki RIS, to nie RIS przestało być dla mnie groźne.

Pachnie to to likierem i słodką czekoladą. Gdybym nie było to moje drugie piwo tego wieczora to pokusiłbym się o wspomnienie delikatnych estrów i owoców. Tak o tym pisał nie będę, sami rozstrzygajcie. Bardzo przyjemny i intensywny zapach. W smaku, oczywiście, taki RIS to nie RIS, nie zakleja gęby, jak na filmie z Sashą Grey, ale jest nie wiele mniej intensywnie niż sapanie we wspomnianej produkcji. Bardzo przyjemnie. W smaku znaczy przyjemnie, w produkcji z Sashą nigdy nie sapałem, więc nie wiem, czy to przyjemne. Nadal jest bardzo gęsto. Taki RIS, to nie RIS (kurde, nie mogę, beka z tego…), ale gęsty jest jak trzeba. W początkowej fazie smakuje słodko i likierowo, by zaraz potem na czoło wyszły nuty palone, wręcz popiołowe. Pije się to bardzo przyjemnie. Szczerze? To tylko długi wieczór przede mną spowodował, że nie wciągnąłem tego piwa szybciej. Jest mega pijalne i pomimo swej lepkpości, wcale nie ciężkie w odbiorze. Spodobał mi się idealnie ukryty alkohol, umówmy się, ponad 8 % to wcale nie mało, a tutaj nie czuć go prawie wcale. Nawet po ogrzaniu. Wniosek? Zakładajcie pieluchy i próbujcie Wałęsy. Jeśli pijecie piwo dla pozytywnych odczuć, nie poto by ocenić go po liczbach i kategoriach BJCP, będziecie zadowoleni. Jeśli nie, to pielucha ochroni Wasze majty.

Zdrówko

avatar
Napisane przez

Majk