American Pale Ale Hajer Piwne Freaki

Ślunski Hajer

Ślunski Hajer

Świetna i chwytliwa nazwa browaru. Hajer, hajer, hajer to przecież jeden z najbardziej wykorzystywanych w zagranicznym disco polo tekstów. Dla czytelników, którzy zamiast na lekcje angielskiego w gimnazjum chodzili za szkołę podglądać męską szatnię przy sali gimnastycznej, spieszymy z tłumaczeniem. Hajer znaczy górnolotny, co biorąc pod uwagę pochodzenie tej kontraktowej inicjatywy może oznaczać coś w stylu „śpimy schlani na wysokiej hałdzie”.

Skoro wyjaśniliśmy nazwę browaru, to czas na rozłożenie na węglowy pył samej nazwy piwa. Rajza do Kalifornii to robocza nazwa mafijnego projektu, który to z każdym rokiem zatacza coraz większe kręgi. Działalność to ma na celu uprowadzanie z pól ryżowych, młodych misiów Panda i ich przerzucaniu do stolicy światowego kina, czyli Los Angeles . Dla niekumatych, to tam gdzie na górce stoi napis Hollywood i mieszka tam w ciul bogatych ludzi chcących mieć Pandy w ogrodzie. Dla niekumatych w stopniu uniemożliwiającym zawiązanie sznurówki w bucie tłumaczymy, że Hollywood = Los Angeles = Kalifornia.

Jakże modny ostatnimi czasy sufler(nie mylić z surferem z etykiety), podpowiada mi, że warto by było napisać coś o samym piwie. A piwo jest naprawdę spoko. Wielka, jak zadłużenie polskich kopalń czapa białej i trwałej piany. Barwa to prawdziwie owocowy bursztyn z dosypką czarnego złota dla efektu lekkiego zmętnienia. W zapachu Hajer, Hajer, Hajer under Kalifornia jest piwem słodziutkim niczym tir dojrzałych owoców tropikalnych. Wywąchamy tutaj, prócz owoców również lekkie żywice i zboża. Zapach stanowi bardzo przyjemny wstęp do pierwszego łyka piwa. Piwo jest mega pijalne i lekkie w odbiorze. Przeważa tutaj słód, ale fajnie uzupełniany chmielową owocowością i żywicznością. Każdy łyk kontruje mocno zaakcentowana, lecz nie zalegająca goryczka. Piwo jest do bólu pijalne i rześkie. Do bólu dlatego, że boli mnie, jak tak dobre piwko znika ze szkła po kilku minutach :))

PS. Link do strony, która obala wszystko co napisano w pierwszych dwóch akapitach tego wpisu jest tutaj.

_DSC0603

Browar: Hajer

Styl: APA

Wysokość ekstraktu: 12

Zawartość alkoholu: 5%

IBU: 52

Barwa: Bursztyn, zmętniony

Temperatura: Schłodzone

avatar
Napisane przez

Majk