Newsy

Czarne IPA z Browaru Artezan. BArdzo ciekawa i oryginalna nazwa. Ciekawe co to za styl? Chmielone Simcoe, Amarillo i Galaxy. Niestety w butelkach go nie uświadczysz.

Wysyp „belgii” na rynku. Browar Nepomucen i ich nowe piwo. Belgian Pale Ale. 12,7 Blg, 4,5% alk, 28 IBU. Piwo do spróbowania już w ten weekend na corocznym święcie karpia w Miliczu 🙂

„Pan na włościach”. Kurde. Na włosach przeczytałem. Całe szczęście nie. Tak, czy siak. Solidnie nachmielona po amerykańsku pszenica z Browaru Łańcut.

Piękne są te ich etykiety. Nowe piwo z Browaru Browars. La Siesta to Saison, 13 Blg, IBU 20, Alk. 5,5%. Lekkie i przyjemne piwko. W sam raz na nadchodzące ocieplenie.

Nadchodzi. Nadchodzi kolejna wojna piwna w sklepach. Bo wiecie jak to jest z nowymi piwami o wysokich ekstraktach? Że niby nie, że niby za drogie, a później wszyscy kupują po pięć na leżak. Nowe piwa z Doctor Brew. RIS i Barley Wine. W beczkach poleżane.

Co oni w tej Fortunie? Już nie tylko duble triple, czy portery. Od dziś w Polskę rozjechało się nowe piwo z Browaru Fortuna. Belgian IPA. Modlę się, by to piwo było dobre, bo byłby to hit w mej lodówce.

Gdy już mi się zdaje, że wszystko w Krafcie widziałem, to szybko okazuje się, że nie wszystko. Co prawda swego czasu był już na rynku pewien Ynteligent, ale tutaj jest jeszcze weselej. „Buraczana piana”. Piwo zakwaszone bakteriami kwasu mlekowego. Piwo z burakiem. Świetna ciekawostka z Browaru Na Jurze.

Michu w Drelichu to nowe piwo z Browaru Waszczukowe. Mam nadzieję, że to piwo dotrze do Lublina. Piwo to Rye Stout, więc może być naprawdę smacznie.

Zwoleń nie śpi. Po bardzo udanym święcie plonów i nieistniejącej obwodnicy czas na nowe piwo z Browaru Maryensztadt. Podwójny Saison. Chmielony Citrą i Cascade’m. Do spróbowania.

Indiańskie piwo z Browaru Raduga. WIT IPA. India Pale Ale z akcentami Witbiera. Wpływy skórek pomarańczy i kolendry (nie skórek) zderzają się tutaj z amerykańskimi chmielami. Orzeźwienie w czystej postaci.

„Ognie Szczęścia”, klasyczne piwo z Wysp. Irish Red Ale chmielone tradycyjnym wyspiarskim Fuggle. BArdzo lekkie i przyjemne piwo. Dla fanów klasyki obowiązkowa pozycja. 11,5 Plato.

„Pierwsza zmiana” jest piwem zajebistym. Mam nadzieję, że chłopaki z Poniatowej nie spieprzyli zmiany drugiej, bo jak wszyscy wiemy, na drugiej zmianie nie chce się nikomu. Nigdy. Znaczy nie nikomu. Mi się nigdy nie chce. Tak czy siak. Piwa spróbuję na milion procent.

Nieźle jest w tym piwie namieszane. Połączenie wytrawanego, chmielowego „West Coast” z bardziej słodkim, pełnym „coastem” ze wschodu. Chmieli tu nie żałowano.Przefermentowano angielskimi drożdżami co ma przynieść jeszcze więcej wrażeń. Spróbujemy.

„Czarna Wołga”. Kultowe już, ciemne piwo z Browaru Artezan powraca.

ROSWELL – FARMHOUSE ALE – SAISON  25 IBU 7,2 % 13.5 EKSTRAKTo.

 • Lesio

  A nie możecie dać możliwości skomentowania każdego piwa oddzielnie ?

  • Kororowy Majk

   Nie da się Panie. To informatyka trzeba 😉 😉

 • Cinnamonelf

  ale się tego paniee narobiło jest w czym wybierać! 🙂

 • tito

  Co do Rocha Forest Bomb – etykieta jednak wyjaśnia, filtrowane na gałęziach świerku. Pozdrawiam