Newsy luty 2016

29.02.2016

„sIPAj” to nowe piwo z Browaru Maryensztadt. English India Pale Ale. 15 Blg, 6,4% alk. Ekipa ze Zwolenia ma niesamowite tempo z nowymi premierami.

SIPAJ


Nowe piwo z Browaru Golem. Piwo zwie się „Mazal adar dagm”, czyli „o co tu kur.. chodzi”. Jest to American Wheat. Zdjęcie poniżej przedstawia piękne okno. Piwo też przedstawia.

mazal


Świetne wieści od Wojtka Solipiwko. Żyto, żyto, żyto. Uwielbiam tak samo jak lizaki o smaku coli. „Clint” z Browaru Solipiwko, pewnie na cześć Hillary Clinton. 12 Blg, 4,7% alk, 42 IBU.  W przyszłym tygodniu w sklepach i pubach.

solipiwko


Ciekawa inicjatywa. Otóż chłopaki z Browar Piwoteka i Browar Jana zjedli po papryczce. Carolina Reaper, to odmiana, która nie przebacza. Jak Chuck Noris. Także, ten teges. Napiszcie chłopaki jak się czuliście dwa dni po nagraniu filmiku, na którym ochoczo wchłonęliście te piekielne papryczki. Oczywiście, chłopcy jedli te pikantne warzywa, bo nawarzyli. Nawarzyli Brown Porter’u o świetnej nazwie „Fraszka Jana” (dlaczego nie flaszka?). 15 blg, 6% alk. Premiera 11 marca.

fraszka


Nowe piwo z Browaru Kraftwerk. Troszkę wędzone, troszkę ostre, troszkę cytrusów. A może nie troszkę? Smoked chilli IPA. Nieźle się to zapowiada. Coś jak Krzysiek Ibisz w Tańcu z gwiazdami. Zapowiada świetnie, a później jest tylko lepiej.

kraft


Świetne szkło od Browaru Trzech Kumpli. Zajebiste. Musimy je mieć w piwnicy jako „słoik na sterydach”.

szklo


Browar Zakładowy pokazał swoje trzecie piwo. „Produkt wzorcowy” to piwo we flagowym stylu piwnej rewolucji. American IPA. 15 blg, 6,3 proc. alkoholu i 75 IBU. Chłopaki do piwa dowalili chmieli: Columbus, Citra, Simcoe i Rakau.

wzorcowey


Nowe piwo od ekipy Browaru Hopium. „Hurk Hogan” to Imperial India Pale Ale. 19,5 Blg, 9% alk, 120 IBU.

hurk

26.02.2016

Jeszcze większy hit, niż ten z Peruna. Otóż Browar Raduga zaprasza na dwie imprezy. 4 marca w multitapie Same Krafty w Warszawie o, następnie 18 marca w pubie Stara Drukarnia w Rzeszowie. Fajnie nie? Jeśli powyższe zdanie Was nie przekonało, to może przekonają Was poniższe dwa punkty:

  • na imprezie odbędzie się premiera piwa „Big Sleep”, czyli Barley Wine.
  • na imprezie odbędzie się premiera piwa „Potiomkin”, czyli Russian Imperial Stout
big sleep potiomkin

Nius z grubej rury. Browar Perun, jak obiecał, tak zrobił. Potężny balingowo Russian imperial Stout. Uwarzony pod znakiem Behemoth’a. Przed nami „Bafomet”. 25 Blg, 11,6% alk.

bafomet


Nowa warka piwa „Hera” z Browaru Olimp. Coffe Milk Stout, to jest to co niemowlaki lubią najbardziej u swych karmiących mam.

hera


Browar SzałPiw pokazał prawdziwie kraftową robotę. Ręczna etykieciara wygląda na prawdę słodko. Chłopaki, ślijcie „Bubę Fest” w Polskę. Mnóstwo ludzi na nią czeka.


Browar KingPin przymierza się do nowego piwa w stulu „turbogeezera”. Palą, mielą i piją… kawę. Co z tego wyjdzie? Dowiemy się niebawem.


Nowa warka piwa „Porter wędzony 24 Blg” z Browaru Widawa. Tym razem lażakowane w tanku, nie w beczkach.

port


Lubicie „dzikie piwa”? To ucieszy Was wieść od Browar Artezan. Do browaru wjechał nowy tank. Przeznaczony wyłącznie pod takie właśnie piwa. Będzie się działo.

artez


Browar Zakładowy pokazał etykiety do dwóch pierwszy piw. „Bumelant” to polskie ciemne Ale. 12 blg, 4,7 proc. ekst. i 44 IBU. Natomiast „Pierwsza zmiana” to polskie jasne Ale. 12 blg, 4,7 proc. oba piwa chmielone dobrem z PolishHops.

pierwsz


Browar Birbant pochwalił się, że zabiera się za kolejna warkę pysznego Old Ale. Piwo ukaże się w dwóch wersjach: sauté oraz BA. Uwaga, pijesz Old Ale? Nie pal fajek!!

old ale

25.02.2016

BrewDog udostępnił receptury swoich piw. Za frytki, dla wszystkich. Ciekawa akcja.

brew


Nowe, sześćdziesiąte już w tym tygodniu, piwo od Browaru Hopium. „Winston Cherrychil”, to fermentowane belgijskimi drożdżami piwo z dodatkiem wiśni i cynamonu. Quo Vadis Craft Beers? Podoba mi się 🙂

winston

24.02.2016

„Pierwsza zmiana”. To pierwsze piwo od ludzi, z którym mam nadzieję być dumny. W sumie, już jestem, ale będzie jeszcze lepiej. Do rzeczy, Browar Zakładowy przedstawił pierwsze piwo. Polskie Jasne ALE. 12 blg, 4,7 proc. alk. Chmielone Cascade’m i Puławskim. Chmiele od Pawła z PolishHops. 5 marca, w Lublinie premiera piw Browaru Zakladowego. Ile ich będzie premierowo? Cztery? A tuż po premierze chłopaki butelkują. Świetna wiadomość dla takich nołlajfów jak ja.

pier


Pierwsze w Polsce ciemne piwo bezglutenowe. Hmm. No niech będzie. Kto by to weryfikował. Takim cudem chwali się Browar Kormoran.

kormo

23.02.2016

Kolejne piwo z Browaru HopKins. American Wheat o jakże amerykańskiej nazwie „Mississippi”. 12,9 Blg, 4,9% alk,, IBU 28. Lekko i przyjemnie

hopkins


Długo oczekiwane piwo z Browaru Reden. 200 warka to piwo specjalne. „INDIAnaPOLISz”, Single Hop Polish IPA – 14 Blg, 50 IBU. Chmiele? Od Pawła Piłata z PolishHops. Premiera 26 lutega w MultiQlti w Krakowie.

reden


Trzecie juz piwo w serii Browar Artezan Hoppy Weeks. „Bocian”. Zwykła, niezwykła IPA. Nie zwykła, bo chmielona w ostatnich minutach gotowania oraz w whirlpoolu. Chmiel do kotła wrzucały podobno same bociany, które już zaczynają zlatywać się do Polski (myśląc po cichu „co my tu kurwa robimy, za co my ten kraj kochamy”). Same fajne chmiele: Simcoe, Mosaic i Citra. Premiera piwa w najbliższą sobotę. Nikt nie wie gdzie 🙂

late


Z okazji swej drugiej rocznicy działalności Browar Spirifer pokazał wkońcu ładną etykietę piwa. „Oil digger” to Imperial India Pale Ale. 19Blg, 8%alk. Nazwa piwa nawiązuje do wykształcenia, jednego z członków ekipy browaru. Spoko.

oil


Kolejna kooperacja z fińskim Browarem Humalove. Również w Wąsoszu, lecz tym wspólne gotowanie odbyło się juz pod marką Browaru Wąsosz. Foreign Extra Stout o świetnej nazwie „Polska”. Piwo leżakowane z ziarnami arabiki i płatkami z beczki po cherry.19Blg, 8,5% alk. Piwo zacierane było z borówką brusznicą, która, co ciekawe po fińsku nazywa się „puola”, tak samo jak Polska 🙂

polska


Pierwsze piwo w nowej szacie graficznej od Browaru Wrężel. American Pale Ale.

apa


Mieszkańcy Lubelszczyzny, Polski wschodniej, Polski całej i 70% Europy czekali na ten moment. 5 marca Browar Zakładowy będzie miał premierę swych piw. Cztery pierwsze piwa wskoczą na kron w pubie „u Fotografa” w Lublinie. Będzie balet.

zakladowy


Nowe piwo z Browaru Raduga. Imperial American Wheat. Nazywa się to „Dementia”. 20 Blg, alk 8,%, 65 IBU. Spoko. Nachmielone solidnie amerykańcami.

dementia


W Gdyni praca wre. Chłopaki z AleBrowar‚u pochwalili się w internetach, że w ich pubie zamontowano już profesjonalny sprzęt służący do pobierania krwi. Zacna akcja. Przyklaskujemy.

gdynia


Browar Szpunt wraz z Browarem Brodacz nawarzyli piwa. „Scout” to Double Wheat IPA. 17 Blg, 7% alk, IBU 71.

scout


Browar Staromiejski wciąż zachwyca. Na profilu co raz pojawiają się zdjęcia ślicznej Pani Pauliny. Nie wiem jak tam z piwem, ale bigos bym szarpał jak Reksio szynkę (albo jak Bolek teczki).

staromiejski


Browar Wrężel jak obiecał tak poczynił. Użytkownicy internetów wybrali im nową etykietę. Ładna graficzka. I znów muszę wypić wszystkie ich piwa, by zebrać etykiety. Wcale nie żałuję. Browar trzyma stały poziom.  Etykieta wygląda tak:

wrez 21.02.2016

Wojtek Frączyk z Browaru Widawa pija dobre piwo. Pochwalił się tym na fejsie 😛 😛 😛

russ


Browar Baba Jaga lata po orbicie i bombarduje Ziemię nowymi piwami. Tym razem napijemy się pszenicy. „Mulk”. Daję głowę, że zajączki nad U się bzykają.

mulk


Browar Setka robi mi dobrze. Piwo w moim ulubionym stylu. Wyjałowiony korpolager o wdzięcznej nazwie „wierzba”. Do uwarzenia nie użytko chmielu ani słodu…… łohoho.bueheh.hahaha. Śmieszek ze mnie jak z minister z Antoniego. Nie wierzba, a „Sekwoja”, nie lager a West Coast IPA. Uwielbiam piwa w tym stylu.

sekwo

18.02.2016

Nowe piwo od Piwnego Podziemia. Pale Ale z zestem cytrusowów. 12,9 Blg, 5,3% alk. Po prostu: „Holy Citrus”.

holy


Belg Gibson to nowe piwo z Browaru Hopium. chłopaki mają nieprzeciętną jazdę do nazywania swoich piw. Pozytywnie. Samo piwo to Belgian Wheat Ale. Belgijskie drożdże, słód pszeniczny. Pycha.

belg


Browar Zakładowy z Poniatowej pod Lublinem coraz bliżej pierwszej warki. Znaczy warki już są i mają coraz bliżej butelkowania i wyjścia w świat. Ekipa Browaru chwali się profesjonalnym podejściem do etykiet. Gość ta filmie sprawia wrażenie, że wie co robi 🙂 Film do zobaczenia na FanPejdżu browaru. Lajka kliknijcie przy okazji.


Nowa warka Lost Weekend z Browaru Raduga. Rye Black Pale Ale. Poprzednia mi smakowała. Trzymam kciuki, bo to dobre piwo jest.


Browar Czarnków wypuszcza piwo bezalkoholowe. No ok. Można i tak 🙂

noteckie


Browar Birbant i Chmielarnia Marszałkowska we wspólnym warzeniu. Owocem tej kooperacji jest „Blame Canada”. Foreign Extra Stout z płatkami dębowymi i syropem klonowym.

birba

17.02.2016

PiwoWarownia z nowa premierą. To kolejny po Sorachi Ace single hop. Ten sam zasyp, lecz tym razem chmiel będący bohaterem piwa to Motueka. motueka


Browar Profesja postanawia uczcić Lemmy’ego Kilmister’a. Nowe piwo zwie się „Basista” i jest to American Farmhouse Ale. 13 Blg, 5,9 % alk, 26 IBU. Dwie sprawy: Czy Lemmy był krasnalem? Czy nie za lekko jak na hołd dla tego hardkorowca?

basista


 

Outsider. Nowe piwo z Browaru Hopkins. Robust Porter leżakowany w beczkach po rumie? Czy z dodatkiem śliwy i jabłoni w tymże rumie moczonych?  Sprawa jest mi niejasna, ale i tak spróbuję tego piwa. Do czasu mej degustacji pewnie trochę się wyjaśni. Piwo nazwane na cześć utworu Outsider zespołu Pidżama Porno. 16,5 Blg, 6,6% alk, IBU 40.

rum

16.02.2016

Pinta Grand Prix 2016 już uwarzona. American Barley Wine. Jak widać na zdjęciu, zwycięzca Warszawskiego Konkursu Piw Domowych brał czynny udział w warzeniu. Siedział sobie na tronie z 15 kg chmielu na kolanach. Łukaszowi Kubickiemu jeszcze raz gratulujemy. Gratulujemy również Pincie za całą tę akcję.

pinta


Klasycznego koźlaka uwarzyła dla nas Piwoteka. Ci, co bali się, że po odejściu Marcina „Masona” Chmielarza Piwoteka spocznie na laurach srodze się zawiedli. Kolejne premiery tną powietrze niczym seria z kałacha. Aaaa, kłamałem lekko. To nie klasyczny koźlak. To American Bock chmielony potężnie chmielem Mosaic.

tadek


Takie pielęgniarki to ja lubię. „The Nurse”. Ta seksowna pielęgniareczka zdobi etykietę nowego piwa z Browaru Brokreacja. Hefe – Weizen. 12 Alc. 4,9 % obj. IBU: 15. To może być jedno z ulubieńszych moich piw.

nurse

15.02.2016

Nowe piwo z Browaru Maryensztadt ze Zwolenia. Waimea Singiel. Coś, specjalnie na walentynki. Piwo uwarzone z użyciem wyłącznie nowozelandzkiego chmielu Waimea. Chmiel podobno daje aromaty takie jak kiwi, mango, czy limonka. Zobaczymy co z tego wyszło. Parametry: 11 Plato, 4,4% alk.

waimea


Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiej części komiksu „Historie zakrapiane piwem”. Komik narysowany ręką Krzyśka Bryneckiego. Komis zakrapiany piwem z Browaru Dukla.


Browar Baba Jaga z nowymi premierami. Piwo „Duch” to Wheat American India Pale Ale. 14 Blg, 5,8% alk, 45 IBU. Piwo wyrusza już w Polskę, w przyszłym tygodniu powinno być już dostępne. Kolejnym piwem jest „Widmak”, Weizenbock. 16,5 Blg, 6,5 % alk, 25 IBU.

duch

widmak


Piwne Podziemie nawarzyło piwa w kooperacji z Pracownią Piwa. Piwo powinno nazywać się PPPP. Piwo pozycjonowane jest w nowym stylu North-East IPA, co mogłoby świadczyć o zamiłowaniu twórcy nazwy do okolic Ełku, Suwałk, czy Białegostoku. Piwo dostępne będzie również w butelkach, co jest chyba swego rodzaju premierą dla Piwnego Podziemia. Przebieg warzenia śledził i opisał tutaj pewien Smakosz Grzegorz.


Kurz po premierze „Podwójnego Pacyfika” jeszcze nie opadł, a tu czas na kolejną premierę z Browaru Artezan. Żytnie IPA o wdzięcznej nazwie „Droga na Ostrołękę”. Browar chwali się, że do kotła poszło mnóstwo chmielu Simcoe, Amarillo i Cascade. Lubię to. Premiera już w najbliższą sobotę.

artezan


Staropolska Pszenica. To najnowsze piwo z Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli.

pszenica


American Pale Ale z dodatkiem soku z marakui? Proszę bardzo. Przed Wami „Maja”, najnowsze dziecko z Browaru Olimp.

maja


Browar Kaszubski w Bytowie nie próżnuje. Rozlano w butelki piwo „Chopin”. Mi tam kojarzy się to z wódeczką. A tu miła niespodzianka. Polish India Pale Ale.

bytów

11.02.2016

Nowe piwo z Browaru AntyBrowar. Propagadnda Red AIPA. Świetny styl. Piwo dostępne w Piwotece w Łodzi oraz w Innych Beczkach.

redaipa


Nowe / stare piwo w serii „po godzinach” z Browaru Amber. Tym razem jest to koźlak pszeniczny.

pogodzin


Doczekałem się nowego piwa z Browaru Reden. Uwarzone wspólnie z Klubem Podróżników Namaste piwo, to American Wheat. 12 Plato, 4.8 alk, 30 IBU. Lekko i przyjemnie.

reden

09.02.2016

„Gabinet iluzji” to nowe piwo z Browaru Piwoteka. Milk Stout. 14 Blg, 3,9% alkoholu. Na piwo poczekamy  jeszcze około 2 tygodnie.

piwotek


Nowe piwo z Browaru Nepomucen. Robust Porter. Parametry to: 14blg, 5,6%, IBU 34. Chmiele: Cascade, Chinook. Piwo jest już dostępne. Niestety, nie bardzo u nas, na wschodnim zakaukaziu.

nepomu


Za takie rzeczy, to powinno się kazać podwójny Zus płacić, albo 500 za każde dziecko, do kasy Państwa wpłacać. Ładnie się tam bawicie, ekipo z Browar Maryensztadt.

myr


Browar Wrężel kombinuje coś z wizualizacją swoich piw. Przymierzają się do zmiany etykiet. Także, teges. Bądźcie czujni.

wrezel

Pinta rusza ponownie z „Pintą miesiąca”. Od lutego. W 100 pubach w Polsce. Co miesiąc inne piwo. No i fajnie, bo to dobra akcja jest.


Ilość tego piwa jest mocno ograniczona, więc kto żyw i nie żyw, biegnie w najbliższą sobotę do pubu „u Fotografa” w Lublinie. Tam też duża impreza z Browarem Artezan. Prócz wspominanego już przeze mnie Podwójnego Pacifika, napijecie się również „Samca Alfa” oraz piwa od którego zacząłem tego niusa. „F jak Funk”, czyli fermentowanego „dzikimi” drożdżami, leżakowanego w beczce po bourbonie Pale Ale. Sobota, 19 wieczór, „u Fotografa”.

fjakfunk


Browar Jana próbuje swych sił w jednym z najciekawszych klasycznych stylów. Belgijski Quadrupel. 20,5 Blg, 9,5% alk i 40 IBU.

quadruppel

03.02.2016

Nowe piwo ze zbierającego dobre recenzje Browaru Roch.  Very Brown Porter o fajnej nazwie „Shire”. Premiera w piątek we wrocławskiej Kontynuacji.

roch


Kolejna, tysiąc sześćsetna już AIPA z Browaru Spirifer. Szczegóły na etykiecie.

goal


Browar Spółdzielczy. Z grubej rury, czyli „Ósemkowe”. Imperialna IPA. Co mi rzuciło się w oczy? Alkohol na poziomie 6,2 z 20 Blg ekstraktu.

osem


W Polsce powstał jakiś wypas film z wypas aktorami. Fabuła opowiada o szmuglowaniu fajek przez ukraińską granicę. W roli głównej Tomek Hajto. W związku z tym Browar Ursa Maior wydał nowe piwo. English Barley Wine o jakże dużo mówiącej nazwie „Przemytnik”.

przemytnik


Nowe piwo z browaru o najpiękniejszych projektach graficznych etykiet we wszechświecie. Browar Fabrica Rara z nowym piwem. „Kashmir” to Imperial Saison z dodatkiem aromatu herbaty kaszmir? Dobrze ja to pojmuję?

rara


Jeszcze ciekawszą propozycję ma dla nas Browar Faktoria. American Barley Wine o wdzięcznej nazwie „Alcatraz”. Browar chwali się, że moczył jęzor w tanku i jest mega. Pomoczymy i my.

fakt


„Lift to the Scaffold” , czyli Browar Raduga jednak nie śpi. Session IPA. Chmiele: Citra, Cascade, Simcoe, Mosaic. Parametry. 12 Blg, 4,7% alk., 45 IBU. Będę szarpał, jak Reksio szynkę.

raduga


Nowe piwo z Grupy BRJ. „Leprikon” to Irish Red Ale. Chmiele: Pilgrim, Hallertau, Aurora, Centennial. Piwo zawiera 5,5% alk.obj., oraz 13,0% ekst. wag. NA rynek trafi tylko 30.000 butelek.

lepnikon


Powrót piwa „Ucha od Śledzia” z łódzkiego Browaru Piwoteka. Stout z dodatkiem całego kutra śledzi. Pierwszej warki nie piłem, druga już dorwę. W śledziach babrał się sam Mason. Ciekawe czy umył ręce.

01.02.2016

Ciekawa inicjatywa Browaru Artezan. Przez cztery kolejne tygodnie w  pubach Polski odbędą się premiery czterech kolejnych nowych piw. Na pierwszy rzut, co mnie bardzo cieszy, idzie pub „u Fotografa” w Lublinie. Cieszy mnie to podwójnie, bo premierowym piwem będzie „podwójny” Pacific. Jeśli to będzie podwójnie dobre piwo, to ja już się nie mogę doczekać.

artezan

Piwne newsy ze stycznia >>>