AleBrowar Grodziskie Nepomucen Piwne Freaki

Nepomucen & AleBrowar. Lazy Barry American Grodzisz

Nepomucen & AleBrowar. Lazy Barry American Grodzisz

O w mordę. To, że ekipa Nepomucena umie zrobić lekkie, pijalne piwo to już pokazano. Pokazano piwem Labirytm. Kto nie próbował niech żałuje. W sumie, to niech nie żałuje, bo oto za sprawą wspólnego warzenia z AleBrowarem do szkła wjeżdża Lazy Barry. Etykieta wkurzy wszystkich wędkarzy, bo pokazuje typowe zachowanie pieprzonych ryb. Idziesz na ryby? Weź papier na wypadek, gdybyś gówno złowił. Tak to u nas jest z tymi rybami, więc obie ekipy rozjuszają etykietą wędkarską brać.

Lecz tylko na moment. Wędkarska brać, a w zasadzie każda brać, która wejdzie w posiadanie opisywanego piwa będzie zachwycona. Będzie zachwycona od pierwszego momentu wlania piwa do szkła. Słomkowe, mocno zmętnione piwo. Z pianą zapożyczoną od wściekłego psa. Piana jest piękna. Wysoka. Gęsto i trwała. Do ostatniego łyka na piwie utrzymuje się białkowy kożuszek. Świetnie to wygląda, a to tylko wstęp.

Wygląda świetnie, a pachnie nie gorzej. Na wstępie mamy wędzonkę. Lekką, oscypkową wędzonkę, która nawet największym przeciwnikom tejże nie będzie przeszkadzała. Wędzonkę wspomaga cytrusowy aromat grejpfruta. Od chmieli. Równie zwiewny, delikatny, lecz by go wyczuć, nie trzeba trzeć nosem w dno szkła. Nie. Wystarczy zbliżyć twarz do szkła i wziąć oddech. Zwykły. Normalny. Nosem. Bez kataru oczywiście.

W smaku jest poezja. Czuć pszenicę, zbożowość. Czuć cytrusy, a wędzonka tylko delikatnie dopełnia całości. Piwo jest pijalne tak bardzo, że nawet nie idźcie ze szkłem do kanapy. Szkoda nóg. Zaraz wrócicie do lodówki po następne. Co mnie zaskoczyło? Wysoka, jak na styl, lecz bardzo przyjemna goryczka. W stylu skórki grejpfruta, lecz nie pomyślcie, że równie cierpka. Nie, nie. Idealnie akcentująca każdy łyk. Zakochałem się w tym piwie. Szkoda, że lato już w tym roku nie wróci, a piwny snobizm nakazuje mi w zimne dni pijać inne rzeczy 😉 Jeśli jednak Wam nikt nic nie nakazuje, to Lazy Barry jest świetnym wyborem.

baner-wpis

avatar
Napisane przez

Majk