India Pale Ale Niemcy Piwne Freaki

API ANIRADNAM

API ANIRADNAM

Dziś mały rebus dla upośledzonych myślowo. Co się stanie jak poprzestawiamy litery i przeczytamy tytuł wpisu od końca?

No. Więc jeśli żenujący żart prowadzącego mamy już za sobą, to przejdźmy do rzeczy. W ręce wpadło mi jedno z lepszych piw jakie do tej pory piłem. A piłem już na przykład wszystkie Perły i pół Tyskiego książęcego(Tyskie od kumpla nad jeziorem, więc nie wiem czy się liczy). Mandarina IPA z niemieckiego browaru BrauKunstKeller. Czytałem sporo o zaletach chmielu Mandarina Bavaria, ale dopiero teraz mogłem przekonać się jakich cudów może on dokonać w piwie. No ale o tym niżej.

Zdjęcie spierdoliłem całkowicie, bo nie ukazuje ono fajnej czapy piany oraz mega przyjemnej, pomarańczowej barwy piwa w szkle. Niestety po kuchni, w ktorej układałem fotkę rozszedł się tak fenomenalny zapach owoców, że nie mogłem dłużej czekać i poprawiać fotki. W piwie czuć pomarańcze, mango i ku wielkiemu zaskoczeniu, nawet dla tych co rozwiązali rebus.. mandarynkę. Przepiękny zapach pomarańczowych owoców tropikalnych. Najładniejszy jaki dotychczas wyczułem w piwie.

W smaku jest podobnie. Mango, pomarańcza, mandarynka. W tle lekka żywica.Wszystko to upchane w bardzo fajnym, lekko nasyconym i bardzo ekstraktywnym płynie daje nam na prawdę bardzo fajne wrażenia na podniebieniu i języku. Dość dużą słodycz piwa w sposób idealny kontruje chmielowa goryczka, rodem ze skórki pomarańczy. Piwne mistrzostwo świata. Mandarina IPA zrobiło na mnie tak duże wrażenie, że wypity tuż po nim IIPA z Kraftwerku nie zapadło mi kompletnie w pamięci. Jestem zmuszony do większych zakupów z browaru BrauKunstkeller, bo jeśli inne piwa trzymają ten poziom, to mogę być w bardzo długim szoku. Zdecydowanie polecam.

PS. Dla wielbicieli historii. Na zdjęciu pod krawatką można obejrzeć oryginalny odcisk samego Adolfa Hitlera.

Browar: BrauKunstKeller (Niemcy)

Styl: IPA

Wysokość ekstraktu: nie wiadomo

Zawartość alkoholu: 5,9%

IBU: 55

Barwa: Brzoskwiniowa. Lekko mętne

Temperatura: 9 st

Cena: 14,9 zł

_DSC0676 Kopia.xnbak

avatar
Napisane przez

Majk