Piwa codzienne Pszeniczne Sierpc (Kasztelan)

Kasztelan Specjały – białe

Kasztelan Specjały – białe

Tak już mam, że jak widzę nowe piwo, to nie zastanawiając się zbytnio biorę je do domu. Nie inaczej było z nowym wytworem spod znaku Kasztelana. Browar wypuścił serię „Specjały” a jednym z przedstawicieli jest piwo pod nazwą „Białe”. Jest to piwo pszeniczne i jak się za chwilę okaże jest to w mojej ocenie najlepsze piwo z Kasztelana jakie piłem do tej pory.

Kasztelana białego przypadło mi wypić do obiadu w bardzo upalne popołudnie. Gotując obiad (lubię gotować, to ponoć jest w dzisiejszych czasach równie męskie co przebywanie na wychowawczym) zgasiłem pragnienie tym piwem i to zgasiłem z bardzo pozytywnym skutkiem. W życiu bym się nie spodziewał, że Kasztelan może zaskoczyć mnie takim wytworem.

Piwo ma przelaniu do szkła pokazało bardzo solidną, choć drobno pęcherzykową pianę. Piana redukowała się dość powoli, co było pierwszym pozytywnym zaskoczeniem. Jak się okazało nie ostatnim, gdyż zapach kojarzy się z dość porządnym hefe-weizenem. W zapachu mamy bardzo przyjemne aromaty goździka oraz dojrzałego banana. Nie jest to naciągana teoria. Te zapachy na prawdę czuć i to dość intensywnie. Piwo pachnie bez porównania lepiej niż wszystkie pite przeze mnie dotychczas koncernowe piwa pszeniczne. Naprawdę fajny zapach, a w smaku jest wcale nie gorzej. W smaku w większym stopniu dominuje goździk wraz z kwaskowatym posmakiem, lecz w połączeniu z fajnym, wysokim wysyceniem piwo staje się na prawdę mega pijalne. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony i przy najbliższej okazji zakupię kilka tych piw.

Na koniec zostawiłem prawdziwy hit. Piwo to w moim sklepie kosztowało 2,69 + butelka. Szok !! Kupujcie, bo warto.

EDIT: 26.06.2015

Podniecony pierwszą stycznością z tym piwem nakupiłem go na grilla, by pokazać współbiesiadnikom co znaczy dobry i tani pszeniczniak. Niestety, albo browar Sierpc coś kombinuje, albo był jakiś problem z transportem i magazynowaniem różnych partii (warek) tego piwa. Białe specjały, za pierwszy razem były pyszne. Za drugim, już niestety pyszne nie były. Wróciły wodnisto kwaśne demony.

 

 

Browar: Kasztelan

Styl: Pszeniczne

Wysokość ekstraktu: nie podali

Zawartość alkoholu: 5,4%

IBU: nie podali

Barwa: Słomka, jasne złoto. Lekko zmętnione

Temperatura: 7 st

avatar
Napisane przez

Majk