Grupa docelowa Kormoran Lager Piwa codzienne

Piwo jasne mocno chmielone z browaru Kormoran

Piwo jasne mocno chmielone z browaru Kormoran

Pierwszym piwem od Kormorana po jakie sięgnąłem była AIPA. Piwo ponad przeciętne, więc zabierając do domu Jasne mocno chmielone, apetyt miałem duży. Na szkle butelki i kapslu dumnie widnieje „Piwa warzone z pasją”. Zobaczmy jak to będzie tym razem..

_DSC0215

Po otwarciu pierwszy zawód. Spodziewałem się mocnego aromatu chmielu i się zawiodłem. Piwo pachnie bardzo podobnie do lubelskiej perły (czyżby wpływ lubelskiego chmielu?). Po przelaniu piwa do szklanki właściwie tylko piana wskazuje, że mamy do czynienia z piwem z ciut wyższej półki cenowej. Barwa i nasycenie są własciwie identyczne jak choćby w najzwyklejszym Żywcu. Piwo ma barwę ciemno złotą delikatnie wpadającą w bursztyn.

_DSC0216

Pierwszy łyk to niestety zawodu ciąg dalszy. Na pewno tym piwem nie zachwycicie nikogo, kto na co dzień pija zwykłe pilsy z półki hipermarektu. Może piwo jest ciut bardziej goryczkowe, ale tylko ciut. Odniosłem wrażenie, że im bliżej dna i piwo stawało się cieplejsze tym bardziej do głosu dochodził chmiel zarówno w zapachu jak i smaku.

Aby nie było tak bardzo negatywnie to na koniec pochwalę jeszcze raz pianę z tego piwa. Pięknie oblepiła szkło do samego dna. Naprawdę wspaniała koronka.

Czy wrocę do tego piwa. Na tą chwilę uważam ze nie warto. Po popszeczce postawionej po Podróżach i AIPA z Kormorana niestety to piwo nawet nie zbliża się do tamtego poziomu.

Na plus oczywisie etykieta. Gustowna. Wymienione na niej wszystko co trzeba wlącznie z pięcioma odmianami chmielu użytego do warzenia.

Browar: Kormoran.

Styl piwa: Jasne.

Alkohol:4,9%

Ekstrakt: 12,5 wag

IBU: 

Barwa: Jasno złota wpadająca w jasny bursztyn.

Piana: Biała, gęsta, idealna i ładnie koronkująca.

Temperatura podania:8-10 st.C.

Cena: 4,65 zł

avatar
Napisane przez

Majk

  • Lesio

    Piwo bardzo dobre i głęboko chmielone .W przeciwieństwie do perły nie jest kacogenne i nieporównywalnie smaczniejsze.