Jak

Jak to było 76 lat temu?

Jak to było 76 lat temu?

Pamiętajmy jaki dziś dzień. Pamiętajmy, że pierwszy września to nie tylko proste back to school, to nie tylko spóźniające się autobusy i więcej faków, pokazywanych chujkom co to nie potrafią po ludzku odwieźć dzieci do szkoły, nie wkurwiając przy tym tak wybitnych rajdowców jak my.

Pierwszego września 1939 roku, w samym środku cywilizowanego świata, jedno „cywilizowane” Państwo, napada o świcie na Państwo sąsiednie. Pewnemu chujowi z wąsikiem obsunęła się macica, jego wielkie ego przeżyło kryzys wieku średniego, czy najzwyczajniej w świecie poprzedniej doby w ciemnej bramie został zgwałcony analnie przez bandę niewyżytych gwiazd porno.

Nie wiadomo, co mu odwaliło, ale fakt jest taki, że wysłał on wielkiego, pływającego skurczybyka celem ostrzelania pewnego pięknego półwyspu. Dziś sprawy by nie było. Dziś mały Adolf musiałby wysyłać na nas wojsko w zimie, bo w okresie letnim całe Wybrzeże jest tak zajebane parawanami, że nawet najcięższe jednostki odbiłyby się od parazasiek, jak dziś pacjent od lekarza, bez flaszencji w łapie.

Fakt jest jednak taki, że w tamtych czasach nie przeznaczaliśmy na parazasieki grubych baniek ze Skarbu Państwa, jak to ma miejsce dziś. Fakt jest też taki, że 76 lat temu Polska była krajem prawdziwych Bohaterów. Bohaterów, którzy nie bacząc na utratę jedynej szansy zrobienia sobie selfie  z niemieckim pancernikiem, złapali za broń i stanęli w obronie Ojczyzny. Bohaterowie, którzy mówiąc niewiele, robili tak wiele. Polska walczyła. Polska czekała na pomoc. Polska krwawiła.

Jak to dalej wyszło wszyscy wiemy. Jakkolwiek dalsza historia nie dymałaby nas w czekoladę, to dziś cieszyć się możemy z życia w pięknym, demokratycznym, troszkę jebniętym, ale wolnym kraju. I naszym obowiązkiem jest pamiętać, jak to było 76 lat temu. Naszym obowiązkiem jest pamiętać, że wtedy też było piwo. Młodzi ludzie, tak jak my dziś spierali się na Fejsie o przewagę Pilsa nad  Koźlakiem. Sielankowe spory przerwał im niezrównoważony karzeł z wąsem realizujący wizję imperium. Pamiętajmy o tym. Cieszmy się więc szczęściem i wznośmy piwne toasty za Bohaterów. Prawdziwych Bohaterów.

 

avatar
Napisane przez

Majk