Browar Grupa docelowa Piwne Freaki Rye India Pale Ale Spirifer Styl piwa

Haka czyli żytni taniec z IPA

Haka czyli żytni taniec z IPA

Tancerzem nigdy dobrym nie byłem. Choć na wszelkiej maści weselach i balach z każdym wypitym głębszym mój talent rośnie. A z każdą godziną i każdym głębszym talent zaczyna rosnąć już nie proporcjonalnie, lecz wręcz logarytmicznie. Niestety, na każdej takiej imprezie znajdzie się jakiś „wujek Rysiek z Klanu” co to zamiast walić gaz z całą resztą, pyka foty smartfonem, umieszczając je w czasie rzeczywistym na Insta, Fajsie i Bóg wie czym jeszcze.

Foty takie prędzej czy później zawsze wracają do mnie niczym bumerang rzucony przez człowieka Puszcza, co Puszcza w Australii. I jak już te jego foty wrócą do mnie z całym impetem to okazuję się, że bliżej niż do Piróga z Ju Ken Dens jest mi do rugbistów tańczących rytualny taniec przed pierwszym gwizdkiem finału Pucharu Sześciu Narodów (pozdro dla takich jak ja niekumatych: https://www.youtube.com/watch?v=bjCsRhX47UE )

Nawiązałem do rytualnego tańca, bo i bohater dzisiejszego wpisu do niego nawiązuje. Piwo, któremu w moim odczuciu bliżej do baletnicy, niż do nieokrzesanego osiłka z piłką-jajem pod pachą. Lecz piwo to wcale nie jest grzeczne. Od razu po przelaniu do szkła atakuje nas gamą cytrusowych aromatów podpartych zbożowym tłem. W smaku jest równie fajne, choć tak jak u poprzednika z kolarzówką na etykiecie, sprawia wrażenie, że traci z każdą minutą spędzoną w pokalu. To nie dobrze, gdyż rugbiści dopiero po tańcu pokazują na co naprawdę ich stać. Tutaj, piwo zamiast się rozkręcać, lekko traci na impecie z każdym kolejnym łykiem.

 

_DSC0275

_DSC0277
_DSC0276

Browar: Spirifer

Styl piwa: Rye IPA

Wysokość ekstraktu: 14 blg

Zawartość alkoholu: 5,4%

IBU: 55

Barwa: Jasny bursztyn, mętne

Piana: obfita, drobnopęcherzykowa

Cena: 7,9 zł


avatar
Napisane przez

Majk