bitter OLIMP Piwne Freaki

Eurydyka córa Apolla

Eurydyka córa Apolla

Był Apollo Ero Amarillo. Z taką facjatą było pewne, że zmaluje jakiegoś bachora. Zajęło to całkiem nie dużo czasu i świat ujrzał Eurydykę. Piękną herbaciano ziołową nimfę. Browar Olimp nie podjął się co prawda odpierdolenia szopki porównywalnej z księżną Kate i kolejną córą rodu królewskiego, ale jak to mówią „też jest fajnie”.

Eurydyka to piwo bardzo pijalne, lekkie i orzeźwiające. Piany nie posiada właściwie żadnej, ale i po co piana, gdy chcemy jak najszybciej zaspokoić pragnienie. Zastanawia mnie dlaczego Olimp ciągle brnie w brzydkie postaci na etykietach. Czy to jakiś fetysz grafików, czy jak. Apollo zamiast przystojniaka wyglądał jak jakiś zachlejmorda z mieczem. Jego córa Eurydyka również sprawia wrażenie, jakby chciała raczej skroić nas w bramie na hajs niż była piękną nimfą drzew. Owszem, wedle mitologii przylazła z Hadesu, no ale cóż to. W Hadesie w Lublinie swego czasu można było wyrwać dobrą laskę, a olimpowska Eurydyka to jakiś nawiedzony kaszalot zamiast laski. Nie podoba mi się to.

Wróćmy do piwa, bo piwo pachnie bardzo przyjemnie. Są tutaj zioła, są lekkie cytrusy, a w tle przeplata się bardzo przyjemny i orzeźwiający aromat mocnej herbaty. Super zapach. Kojarzy mi się ze starym antykwariatem, w którym byłem opchnąć książki z liceum. Książki kupił ode mnie starczy miły Pan, a w całym antykwariacie pachniało ziołami i herbatą (ps. wtedy wydawało mi się, że ten pan jest zbyt miły i po przekupieniu mnie lizakiem coś będzie chciał mi zrobić. Jako, że jestem uczulony dotyk w okolicach odbytu stwierdziłem, że biorę kasę za książki i spierdalam).

Smak jest ziołowo herbacianą kontynuacją zapachu. Wszystko to wieńczy lekka, niezalegająca goryczka. Jedyna rzecz jaką mogę zarzucić brzydkiej Eurydyce to wodnistość. Wiem, że to tylko 10 plato i tak ma być, ale musiałem się do czegoś przyjebać, bo to w modzie teraz jest.
Ogólnie piwo warte spróbowania. Polecam.

Obczajcie jakie mam lanserskie (gejowskie?) nowe szkło 🙂

 

_DSC0613

 

Browar: Olimp

Styl: Herbal Bitter

Wysokość ekstraktu: 10

Zawartość alkoholu: 4,4%

IBU: 40

Barwa: Złoto. Kalrowne

Temperatura: 8 st

Cena: 8,4 zł

avatar
Napisane przez

Majk