DWGIPA

Doppel Weizenbock German India Pale Ale. Długość nazw piw nowofalowych zaczyna osiągać poziom absurdu. Całe szczęścię, że w sklepie nie trzeba płacić za ilość liter użytych do nazwania stylu piwa, bo byłoby chujowo . Jedna literka 50 groszy. 34 literki daje nam równiutko 17 zyla za browara 😉 Słabo, choć pisze to dla Was debil, który ostatnio zapłacił 24 zeta za buteleczkę 0.33 jakiegoś włoskiego wynalazku.

Każdy człowiek po zabawie z matematyką ma ochotę na coś dobrego. Dla dzieci w podstawówce jest to napój ze słomką, dla dzieci w liceum są to dodatkowe punktu do LOL’a (dla niekumatych -> taka gra, przez którą pryszczaki z liceum stają się jeszcze większymi no life’ami). Dla dzieci po trzydziestce nagrodą jest zawsze alkohol i nie wierzcie tym co mówią / piszą inaczej. Jeśli, ktoś twierdzi inaczej to znaczy, że jest alkoholikiem i jego kłamliwe twierdzenie to ściema na potrzeby dostania wypisu ze spotkań AA 😛

Więc dzisiejszą nagrodą będzie Podwójny Koźlak Pszeniczny Germańskiej (górnej) Fermentacji (w skrócie PKP GF, tak samo jak nazwa jednej z pierdyliarda spółek córek kochanego PKP).  Piwo już po przelaniu do szkła robi fajną robotę dla oczu. Jest fajnie zmętnione, co w połączeniu z ciemnopomarańczową barwą daje jakieś takie ogólnie pozytywne dla oka wrażenie :))) Dodatkowo przykrywa je ładna, gęsta i długotrwała czapa piany. Wygląda to na prawdę dobrze.  Kolejną rzeczą, która przemawia za tym piwem jest zajebisty zapach. Po otwarciu butelki otoczenie zalewa się zapachem dojrzałych słodkich bananów. I to wszystko pomimo dość niskiej temperatury piwa. Co prawda wraz z ogrzaniem zza bananów zaczyna przebijać alkohol, lecz nie dziwmy się. Piwo ma ponad 8 procent woltażu.

W smaku jest w moim odczuciu inaczej. Do słodkiego banana dochodzą kwaśne i chlebowe nuty. Dochodzi również lekki posmak mandarynki(wpływ chmielenia odmianą Madarina Bavaria), ale co gorsza alkohol w smaku jest już dość wyraźny. Również goryczka jest raczej w grzejąco alkoholowym tonie. Za to odczucie w ustach (i nie piszę tutaj o smaku) jest mega przyjemne. Piwo jest gęste, dosłownie czujemy je jakbyśmy je jedli a nie pili. Świetne uczucie, które całkowicie wynagradza lekką alkoholowość. Bardzo dobre piwo. Odskocznia od IPA AIPA SHIPA PIS PO SLD.

_DSC0646

Browar: Stu mostów

Styl: Doppel WeizenBock

Wysokość ekstraktu: 19

Zawartość alkoholu: 8,3%

IBU: 

Barwa: Brzoskwinia / ciemny pomarańcz. Zmętnione

Temperatura: 7 st

Cena: 9,8zł

avatar
Napisane przez

Majk