Piwne Freaki West Coast IPA Włochy

El ducato piacenza pizza italiana bolognese Freeride

El ducato piacenza pizza italiana bolognese Freeride

Dziś na Szyszkach handcrfted piwo z Parmy. Czemu nie. W końcu Włochy to piękny kraj, a mądrzejsi ode mnie mówią i piszą, że craftu  Włosi wstydzić się nie muszą. Birificio del dulcato (tak, wiem. Włoski jest na tyle pojebany, że nie wiadomo kiedy robię sobię jaja, a kiedy to prawdziwa nazwa) uwarzyło piwo w stylu West Coast Gangsta Surfing IPA, czyli w tłumaczeniu na „polska język, piękna język” dobre piwo na amerykańskich chmielach.

Udało się makarońcom zdecydowanie. Zanim przejdziemy do aromatyczno smakowo oralnej orgii, muszę pokazać Wam pianę, która uraczyła mnie w pierwszej próbie przelania piwa do szkła.

_DSC0694

Wierzcie lub nie, ale męczyłem się z przelaniem butelczyny 330ml dobre 10 minut. W między czasie z nudów lizałem nawet pianę, która to okazała się mieć świetną goryczkę. Polecam każdemu. Piana co prawda nie opadła do końca degustacji, ale co nieco zapachów przepuściła. Mamy tutaj zdecydowanie cytrusowy klimat. Grejpfruit, tutti frutti pomarańcza, a także skórka cytryny. Fajnie, rześko i owocowo. Nie inaczej jest też w smaku. Tutaj owocowy nuty przykryte zostają bardzo ostrą i dość mocno zalegającą goryczką o charakterze skórki cytryny i grejpfruita. Goryczka tutaj jest naprawdę ostra. Niestety strona producenta w języku tutti di frutti di mare nie mówi ani słowa o IBU. Etykieta również.

Z każdym łykiem piwo staje się coraz bardziej tępe w  smaku. Gdyby handcrafted italiano ipa miało większy woltaż napisałbym również, że to alkohol daje o sobie znać. Lecz przy woltażu na poziomie 5,2 muszę napisać, że to jednak alkohol daje o sobie znać, a poprzednie zdanie bylo tylko zmyłką. Mimo wszystko piwo jest na tyle pijalne i rześkie, gdy pije się je schłodzone, że zanim alkohol zacznie wyłazić na wierch to w szkle zostaje raptem dwa łyki, więc nie czepiajmy się tego więcej.

Podsumowując. Frutti pizza west coast ipa italiana jest piwem, które zapamiętam za pojebaną i napaloną pianę oraz w pierwszych łykach fajną rześkość. Myślę jednak, że zdecydowanie możecie walczyć z innymi hancrafted rewolucyjnymi piwami z Włoch. Dodatkowo w cenie jaką wybuliłem za to piwko można kupić coś zdecydowanie lepszego. Jestem Januszem craftu.

Fota poniżej została wykonana parę minut po tej z początku wpisu. Piana w tym piwie jest na prawdę zryta.

_DSC0693

 

Browar: Birificio Del Ducato (Parma – Włochy)

Styl: West Coast IPA

Wysokość ekstraktu: nie wiadomo

Zawartość alkoholu: 5,2%

IBU: nie wiadomo

Barwa: Złoto. Lekko zmętnione

Temperatura: 7 st

Cena: 24 zł (co kurwa?)

avatar
Napisane przez

Majk