Belgia Blonde Piwne Freaki

De Ranke Bitter XX

De Ranke Bitter XX

Tydzień rozpoczął mi się wyśmienicie. Kurier dostarczył paczkę ze smaków piwa, a w niej kilka naprawdę fajnych łakoci. W najbliższym okresie na Szyszkach częściej pojawią się wpisy o piwach zagranicznych, oczywiście jeśli mój analfabetyzm na to pozwoli. Dzisiaj dzielę się z Wami dość pozytywnym wrażeniem po piwie XX Bitter z belgijskiego browaru De Ranke.

Jednak zanim o piwie. Paczkę kurier dostarczył mi do roboty. jak zapewne się domyślacie reakcje znajomków były dość dziwne: „to nie mogłeś kupić w Leclercu?”, „za dużo zarabiasz?”, „po chuj wymyślać takie piwa, łoją przynajmniej?”. Na złość współpracownikom zrobiłem klasyczny unboxing live, choć bez streamingu na jutuba. U jednych zdobyłem szacun jak zobaczyli woltaż portera z De Molen’a. Kto inny zdziwił się jak można pić piwo MANDARINkowe. Ogólnie beka ze mnie w robocie była, że nie mam na co sary wydawać.

Wracając do XX Bittera. Piwo ma nienaganną, wysoką pianę, a zaraz po przelaniu go z butelki do szkła po pomieszczeniu rozniósł się bardzo intensywny owocowo ziołowy zapach. Jest tutaj pomarańcza, morela i jest bardzo wyraźna kolendra. Mega rześki i przyjemny zapach. Pierwszy łyk to kontynuacja przyjemnej rześkości. Piwo jest fajnie nasycone, co w połączeniu z jego wytrawnością i dość dużym schłodzeniem daje prawdziwą bombę na podniebieniu. Jak wspomniałem, XX Bitter jest piwem wytrawnym. Można odnieść wrażenie, że wręcz wodnistym. Szkoda, że na etykiecie nie ma informacji o jego ekstrakcie. W smaku do moreli i pomarańczy dochodzi lekka kwaskowość, a całość kończy dość zdumiewająca ziołowa goryczka. Krótka, choć intensywna. Całość komponuje się bardzo fajnie, a pijąc XXa w ogóle nie odczuwamy, że mamy do czynienia z jakimkolwiek alkoholem. W Belgii mając takie piwa pod ręką, połowa obywateli chodzi schlana po ulicach. Jest to dobre i warte spróbowania piwo.

 

_DSC0675

 

Browar: De Ranke (Belgia)

Styl: Blonde

Wysokość ekstraktu: .

Zawartość alkoholu: 6%

IBU:

Barwa: Słomka. Lekko zamglone

Temperatura: 6 st

Cena: 11 zł

avatar
Napisane przez

Majk