Imperial IPA Piwne Freaki Solipiwko

Czy Bruce jest lepszy od Chucka?

Czy Bruce jest lepszy od Chucka?

Misio Kororowy 7.12.2015 g. 23.01

Pomysł na tę recenzję mógłby być banalny. Bruce wrzuca Chukowi, że jest miętką fają i śpi w nogach, a ja we tzw. rewanyżu wrzucam suche sztrasburgerki o tym jak to Chuck niepokorny sika to kuwety kota Kaczyńskiego oraz nie „usuwa bezpiecznie sprzętu” kiedy wyciąga pendrajwa z kompa. Prawda jest taka, że Chuck żyje na krawędzi i każdy o tym wie. Jest to wiedza tak samo powszechna jak ta, że to Żydzi i masoni stoją za największym spiskiem ludzkości, oraz ta, że kładąc swojego penisa na betonowym klocku dostaniecie wilka.

W opozycji do tego co wyżej nie idę w tę stronę i nie wrzucam sucharków o Chucku. Jednak wiedzieć musimy, że nie jest to jakiś stary, tępy chuj. To jest Chuck Norris. On jest jak Mojżesz, jak Tadzio Rydzyk, jak Majkel Dżekson – nie boi się nikogo, ani nie klęka przed nikim. A pachy myje tylko w niepogodę.

Samo piwo jednak o dziwo nie traktuje o Chucku, a o Brusie. O tym samym Brusie w którym kocha się moja żona (i potajemnie ja). O tym samym Dżonie Makklejnie, który w pojedynkę uratował świat przed zagładą, Nowy Jork przed zamachem, wieżowiec przed wymordowaniem i samolot przed opóźnieniem lądowania. Jednak jest to ten sam dobry ziomek Bruce, który nie wstydzi się być wyluzowanym kolesiem pocieszającym się przed lustrem.

 tumblr_lopi5zhjtD1qh17feo1_500

 

Z piwem uwarzonym przez Wojtka, którego przodkowie pochodzą z miejscowości o nazwie Solipiwki (lub Stary Brus pow. Włodawski woj. Lubelskie https://goo.gl/maps/ujsvzhwoGcu ) jest tak samo. Z jednej strony patrząc na wygląd etykiety spodziewać się możemy kogoś w stylu Johna Mcclane, bo ma czym postraszyć. Ekstrakt 20,5 blg, alko 8,9% IBU 117 (!) to nie są statystyki dla byle wafli.

Jednak w aromacie czuć przyjazne i delikutaśne nuty zbożowe przykryte (delikatnie niczym John obsypany kurzem) bardzo subtelnym i miłym alkoholem. Całość sprawa wrażenie likieru zbożowego i zapowiada ciekawy wieczór, choć trochę brakuje tu cytrusów, żywicy, sosny, ziołowości czy po prostu chmielu.

willis-friends-social

W smaku jest równie przyjaźnie. Pojawia się wyraźna słodycz, która na bardzo długo pozostaje zostawiona sama sobie po to, żeby na końcu być brutalnie (jakby przez Bruca) skontrowana przez goryczkę i alkohol. Całość jest jednak bardzo pijalna. I smaczna.

Każdemu kto lubi dabel IPA polecam. Każdemu kto lubi Brusa polecam. Każdemu kto lubi smaczne piwo polecam. Każdemu kto szuka wielu niunansów w piwnym aromacie lub smaku proponuję poczekać do drugiej warki.

Browar: Solipiwko

Styl: Imperial IPA

Wysokość ekstraktu: 20,5

Zawartość alkoholu: 8,9%

IBU: 117 IBU

Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, pozostaje do końca w postaci cienkiego kożucha.

Barwa: Zmętniona mechaniczna pomarańcza

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
avatar
Napisane przez

Misio Kororowy