Piwne Freaki Stu mostów

Bristol Brewing & Browar Stu Mostów – Art9 – Oatmeal Hoptart

Bristol Brewing & Browar Stu Mostów – Art9 – Oatmeal Hoptart

Czasem tak jest, że człowiek się jara. Odstawiam na bok kwestię podpalenia własnego bąka. Fan metalu, który schyla się nad kuchnią gazową dokonując spektakularnego spłonięcia własnego włosia też się jara. Czasem jest też tak, że człowiek się jara jakąś rzeczą. Taka potoczna przenośnia. Piwem na przykład można się jarać. To domena tej raczej upośledzonej części społeczeństwa. Takiej jak ja na przykład. Inni jarają się jak im kwiatki na balkonie rosną. Ja jaram się piwem.

Jaram się choćby najnowszą kooperacją Browaru Stu Mostów. Wrocławianie wraz z Browarem Bristol Brewing wypuścili wspólnie kwaśne, owsiane piwo chmielone po amerykańsku. Brzmi jak pomieszanie z poplątaniem? Może i tak, ale to piwo jest tak świetne, że do teraz zbieram szczękę z okolic czubków palców u nóg.

Świeży zapach chmielu zmieszanego z czymś kwaśnym, ala kiszony ogórek. Można mieć z tego bekę, ale mieszanka ta jest świetna. Jak perfumy głównej księgowej w windzie korporacji, czy zapach grochówki w schronisku dla bezdomnych. Cytrusy bija się tu z tym ogóreczkiem siejąc pozytywne spustoszenie w nosie. Łał, jaram się.

Wiecie co? Ostatnio tak pozytywne zaskoczenie lekkim piwem czułem chyba przy Labirytmie z Nepomucena. Tu jest jeszcze lepiej. Bardzo lekkie, zbożowe piwo, lekko kwaśne, lekko cytrusowe. Z fajną grejpfrutową goryczką. Z lekkim ściąganiem jęzora przez kwaśność. Wszystko jest tu rześkie do granic. Pasuje do siebie jak para dorobionych u ślusarza kluczy. Coś w ten deseń. Idealnie. I na koniec, mój żołądek. Ten krzyczy, że brawa dla twórców. Nie przekwasiliście tego piwa. Jest kwaśne na tyle, by wnosić do trunku kolejny wymiar, a nie na tyle, by każdy łyk zagryzać jakimś Manti, czy innym gównem na zgagę. Nie ukłonię się, bo mnie w plecach jebie. Pod łopatką jakoś. To zaraźliwe, czy co. W tym tygodniu spotkałem już trzy osoby, co je w plecach jebie. Nie wiem czemu tak, ale ukłon dla Stu Mostów. I dla Bristol Brewing.

_dsc0240

avatar
Napisane przez

Majk