Bojanowo Lager Piwa codzienne

Bojan Wielkopolskie

Bojan Wielkopolskie

Cały czas mam problem z browarem w Bojanowie. Niby piwa takie jak Toporek, Black IPA, czy Maorys to piwa, do których wracam chętnie, tak cały czas mają w ofercie niewypały pokroju Szwejka, czy Wielkopolskiego „bohatera” dzisiejszego wpisu.

Po wstępie wiadomo już, że zbyt dobrze to tego piwa nie ocenimy, choć jeśli szukacie lagera o mocno słodowym profilu, to spróbujcie. Zacznijmy od początku. Bojan Wielkopolskie raczy nas nawet ładną i gęstą pianą. Szkoda, że ta redukuje się bardzo szybko i po minucie zostaje po niej tylko kilka białych plamek na powierzchni piwa. W zapachu nie wyczujecie zbyt wiele prócz słodowej zbożowości. Piwo w zapachu jest mdłe i nie bardzo zachęca do skosztowania pierwszego łyka. Niestety pierwszy łyk również nie dostarczy nam zbyt dużych emocji. W piwie nie uświadczymy nawet grama chmielu. Goryczka również jest nieobecna, co potęguje mdłość piwa w odbiorze. Plusem jest, że nie uświadczymy tutaj żadnych wad typu skunks, czy śmierdząca szmata (nie ma chmielu to i nie ma smrodków 😉

Podsumowując. Piwo jest poprawne i mocno słodowe w charakterze. Jeśli lubicie pić piwo, to na pewno już je piliście. Jeśli nie piliście, to wypijcie. Nie potrujecie się, lecz i nie podejrzewam, że kiedyś do niego wrócicie, bo i nie ma po co.

_DSC0575-2

 

Browar: Bojanowo

Styl: Lager

Wysokość ekstraktu: 12,1

Zawartość alkoholu: 5%

IBU: nie znaju

Barwa: Złote, klarowne

Temperatura: 7 st

avatar
Napisane przez

Majk