Pils ze Zwierzyńca

No i co z tym Zwierzyńcem? Ano zaczął warzyć piwo. Browar i jego wyposażenie co prawda pachnie nowością i już nie tradycyjne, ale co tam. Ważne, że warzy. Dziś w szklance miałem piwo Zwierzyniec Pils. Etykieta to dobra robota grafika. Wygląda fajnie i gustownie.  Byłem na stronie browaru w Zwierzyńcu i znalazłem tam artykuł o tym jak smakować piwo. Ktoś kto to pisał nieźle odleciał.

„W ciszy roztoczańskich lasów możemy bez trudu usłyszeć pękające pęcherzyki gazu zawartego w piwie. Następnie delikatnie mieszamy szklanką około 25 cm od nosa. Powoli wciągając powietrze przysuwamy szklankę z piwem. Wtedy możemy wyczuć zielone aromaty odchmielowe takie jak ziołowe, żywiczne, cytrusowe.”

O cholera. Może to i prawda, ale nie adekwatna w żodyn sposób do Zwierzyńca Pils. Tutaj jak już dam opaść nawet ciekawej pianie, to zbliżając nos mieszając szklanką jedyne co wyczuwam to słód i chleb. Zero chmielu. Zerowe zero.  W smaku do słodu dochodzi lekki słodkawy karmel. W dalszym ciągu zero chmielu. Po łyknięciu nie uświadczymy tu goryczki. Ot takie, dość syte, słodowe piwo. Tylko czy aby na pewno taka jest definicja stylu Pils? Nie powinno tu być rześko i lekko goryczkowo, a przede wszystkim chmielowo? W Zwierzyńcu Pils nie jest, co nie oznacza, że jest to złe piwo.

Browar:  Zwierzyniec

Styl: Pils

Wysokość ekstraktu: 13

Zawartość alkoholu: 6%

IBU: b.d

Piana: Obfita, dość trwała.

Barwa: Złoty. Klarowne. Mocno nasycone

Temperatura: 8 st. C.

Cena: 2,6 zł

zwierzyniec

 

Wspomniany art o smakowaniu piwa tutaj

avatar
Napisane przez

Majk

  • art2

    Zupełnie nie zgodzę się z tą opinią. Piwo Zwierzyniec przypomina mi najlepsze gatunki piw czeskich czy niemieckich, lekkie, goryczkowe, bez przykrego posmaku spirytusu. Wg mnie obecnie jedno z lepszych pilsów polskich.