Cascadian Dark Ale (Black IPA) Piwne Freaki Widawa

Black IPA – Oxymoron z Widawy

Black IPA – Oxymoron z Widawy

Na browar bizie znalazłem fajne stwierdzenie: „Mój kolega definiuje człowieka inteligentnego jako takiego, który zna definicję słowa „oksymoron”.” Nie wiem, czy nazwa wpisu sprostała założeniom oksymoronu (oksymorona?), ale za nic nie przyznam się, że inteligentny nie jestem, więc trzymam się wersji, że tak właśnie jest. Mało tego, spróbuję to udowodnić.

Bohater dzisiejszego wpisu to Black IPA. Taka Ipa tylko ciemna i dodatkowo lekko podlatująca prażonym słonecznikiem. Nuty palone i kawowe nie do końca powinny być tutaj obecne.

Ale, ale. Otwieram mikroczarną mikrobuteleczkę z mikroetykietką i …. mój węch dostaje wielkim niczym pałka trola obuchem. Kawa, paloność i co trzeba zwrócić piwowarowi jest również prażony słonecznik. Czuć go wyraźnie. A piwowar wygląda tak:

widawa

 

Aplauz dla tego pana.

W zapachu odnajdziemy również bardzo przyjemne kwaśne aromaty. Wszystko to pachnie mega fajnie i elegancko, lecz w moim odczuciu stoutowo.

Oxymormon wygląda super. Ma wielką jak mój łeb czapę piany, jest czarny jak zewnętrzna część dłoni afroamerykanina. Piwo swym wyglądem kasuje nawet mój mega wypasiony toster z półki premium.

A jak w smaku. Smak jest najwyższym stopniem żołnierzem w mojej armii broniącej tezy, że nie jest to piwo w stylu Black IPA. Mamy tu pyszną, gorzką czekoladę. Mamy paloną kawę. Mamy kwaśne nuty. To piwo jest świetnym stoutem. Naprawdę świetnym. Polecam je każdemu.

Lecz nadal nie czuć w nim owoców. Wspomniany słonecznik gdzieś się przewija, lecz nuty stoutowe są tutaj tak dominujące, że jest to stout. Koniec kropka.

Dla niekumatych lub nienadążających za moim drętwym językiem. Oksymoronem w nazwie jest zwrot „Black IPA Oxymoron”. Jestem pierwszą na świecie osobą, która wymyśliła oksymoron ze słowem oxymoron w składzie 😉

Poniższe zdjęcie dedykuję wszystkim fanom Juventusu. Juventus to taka drużyna piłkarska ze średniej europejskiej ligi, która to właśnie wymęczyła zwycięstwo na własnym stadionie z najgorszą drużyną wśród tegorocznych ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. No nic. W następnej rundzie Porto. Też partacze, więc droga do finału wielka jak autostrada 🙂

_DSC0567

 

 

 

Browar: Widawa

Styl: Black IPA (stout)

Wysokość ekstraktu: 16

Zawartość alkoholu: 6,2%

IBU: 

Barwa: Ciemny jak maturzysta na matmie bez kalkulatora

Temperatura: 10 st. C

Cena: 9,9 zł

avatar
Napisane przez

Majk